zayo4100 zayo4100
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

A customer buys 12oz of honey for $5.40. How much honey can you buy per dollar

Respuesta :

lisangu386
lisangu386 lisangu386
  • 22-10-2021

Answer:

0.45oz or honey

Step-by-step explanation:

5.40/12

Answer Link

Otras preguntas

When was world war 2
An expression is shown 7- 3 x 2 + 6 + 3 Rewrite the expression so that it has a valur fo 35 by using one or more sets of parantheses
solve for t. square root t+9=16
What is the constant of variation, k, of the direct variation, y = kx, through (–3, 2)?
What is a counterexample to explain who is correct regarding 3/4 and 6/8 of a pizza
Dan ran the charity race the _______ of his team members.
Please help me: Noreen made 8 2/3 cups of snack mix for a party. Her guests ate 3/4 of the mix. How much snack mix did her guests eat? A) 5 1/4 B) 5 3/4 C) 6 5/
find the length of the arc intercepted by an angle of 36 in a circle with radius 12 inches
Which describes the underlined word in the sentence? She became skillful at making gourmet meals. A. indirect object B. direct object C. predicate nom
You are investigating an organic compound. You discover that it is an aromatic compound often used as flavoring. What type of compound is it likely to be?