DrewWithBgp
DrewWithBgp DrewWithBgp
  • 25-10-2021
  • Mathematics
contestada

Big brainers

help me pls

Big brainers help me pls class=

Respuesta :

jessiluvsdance
jessiluvsdance jessiluvsdance
  • 25-10-2021

Answer:

$36 each

Step-by-step explanation:

she paid $96 during a sale for 4 rose bushes

96÷4=24

so $24 per rose bush during the sale

it said that each one was $12 less than the original price

so 24+12=36

Answer Link

Otras preguntas

Prolonged exposure to stress can affect the body in what ways? A. Cause an increase in healthy fat levels in the blood B. Aid in the curing of specific diseases
What is an explanation of why producers are always found at the lowest trophic level?
How do the bonds within AND between a water molecule affect the properties of water?
What were the causes of the Panic of 1819?
A particular circle in the standard (x,y) coordinate plane has an equation of (x − 5)2 + y2 = 38. What are the radius of the circle, in coordinate units, and th
All of the following are TRUE about the election of 1936 EXCEPT?: A the Republicans recognized the popularity of New Deal policies and simply asserted that they
What is the percent of decrease from 200 to 110? A. 45% B. 55% C. 82% D. 90%
Who speaks the line "Lord, what fools these mortals be"? A. Puck B. Cobweb C. Oberon D. Mustardseed
21. Which oi the following is something that all living organisms have in common
what is kinetic energy