grt48x6fdn
grt48x6fdn grt48x6fdn
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

How many packs of DVDs can you buy 128 doll oats if one pack costs 16 dollars

Respuesta :

socialcreditman
socialcreditman socialcreditman
  • 22-11-2021

Answer:

1 pack = 16

128 dollars will get you 128/16 which is 8

so 128 dollars will give you 8 packs

Answer Link
nonee12223 nonee12223
  • 22-11-2021

Answer:

8

Step-by-step explanation:

128 divided by 16

Answer Link

Otras preguntas

What conversion factor should be used to convert from meters to Gigameters?
What evidence is there that a chemical reaction is occurring in dropping an alka seltzer tablet into a glass of water
Assistance provided to people in distress is called a interdependence b migration c humanitarian aid d cultural diversity
When the cell duplicates chromosomes and separates into two separate nuclei, the cell is said to be in what phase?
If you want to stop the current flow through Device 3 in the circuit shown above, which one of the following single switches should you open? A. Switch S2 B.
Which is a disadvantage of speaking?
You don't have to cite famous proverbs because they're common knowledge. true or false.
What is the density of free electrons in the metal??
What keeps the layers of the atmosphere separated? a. air pressure b. air composition c. changes in elevation d. changes in temperature trends
What are the solutions of the equation x2 +4x+4=25? A. x=3 or x=-7 B. x=-3 or x= -7 C. x=1 or x=9 D. x=1 or x=-9