pedrorios pedrorios
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

Juan buys cheese from the local farmer's market. The graph below shows the cheese cost (in cents) versus its weight (in ounces).
Use the graph to answer the questions.

Juan buys cheese from the local farmers market The graph below shows the cheese cost in cents versus its weight in ounces Use the graph to answer the questions class=

Respuesta :

rspill6
rspill6 rspill6
  • 28-11-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

a.  35 cents

b.  35

Answer Link

Otras preguntas

what is the difference between dividing 16 by 2 and finding the square root of 16
What is the simplest form for the product 3/5 •25/36 is?
what events happened beforeloyalists left boston and philadelphia?
What is the simplest form for the product 3/5 •25/36 is?
what is the difference between dividing 16 by 2 and finding the square root of 16
what events happened beforeloyalists left boston and philadelphia?
The equation s x  2 5 can be used to estimate the speed, s, of a car in miles per hour, given the length in feet, x, of the tire marks it leaves on the ground.
The equation s x  2 5 can be used to estimate the speed, s, of a car in miles per hour, given the length in feet, x, of the tire marks it leaves on the ground.
what is 4 over 9 minus 1 over 12 equal simplified?
what is the difference between dividing 16 by 2 and finding the square root of 16