isabellaslullaby2000 isabellaslullaby2000
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

Donovan bought 5 1/2 kilograms of flour for $8.25. How much does it cost to buy 1 kilogram of flour?

Respuesta :

beckloss12
beckloss12 beckloss12
  • 23-11-2021

Answer: Donovan paid less than $1.25 per kilogram of flour

Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-11-2021

Donovan paid less than $1.25 per kilogram of flour.

Answer Link

Otras preguntas

What would decrease urine output?
Of the 6500 students enrolled at a community col- lege, 3000 are part time and the other 3500 are full time. The college can provide a list of students that is
The steps involved in the impact theory of lunar formation
what was the first amusement park in united states
Can you help me plzz due in a lil bit
What was the significance of Luther’s translation of the Bible into German? A : only the very educated people could read the Bible. B: only the priests
The hiking trail through glacier gorge is 9 3/5 miles round trip. If you hike 1 3/5 miles an hour how many hours will the round trip take carnegie math
64 teams participate in a softball tournament in which half the teams are eliminated after each round of play. b. How many teams remain in play after 3 rounds?
A cube shaped box has a volume of 125 in.³ how tall is a box ?
April made 40 cookies for the upcoming bake sale. She made 3/5 of the cookies chocolate chip and 1/4 of them are peanut butter cookies. How many chocolate chip