cherryma4 cherryma4
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

a tube of toothpaste is marked 3.92 for 8 ounces what is the price per ounce

Respuesta :

nyashiapeach
nyashiapeach nyashiapeach
  • 23-11-2021

Answer:

$0.49

Step-by-step explanation:

Answer Link
tinytott2016
tinytott2016 tinytott2016
  • 23-11-2021
answer: $0.49

explanation: 3.92/8 = .49
Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP ME ASAP FOR 39!! (SHOW WORK!!! ONLY CORRECT CHOICE) *LOTS OF POINTS!!*
write a whole number that is less than 4,001,020,000
Together a football and a basket ball cost 65 dollars . A football cost 5 dollars more than 1 quarter of what basket ball cost .how much does a football
Which was an African craft preserved in South Carolina by enslaved people? baskets woven of grass the Gullah language fine quilts the banjo
(5.2×10−2)×(8.0×10−4)=
PLEASE HELP WITH #4, ITS REFERRING TO #3. Helping with my nephew who is young.
what was the political system of sparta? i need this asap please help!!!
Find an approximation of the area of the region R under the graph of the function f on the interval [1, 3]. Use n = 4 subintervals. Choose the representative po
what is cos 60 degrees
Help with two questions? QUESTION 5 Identify the rhythm of the following lines. From Byron's "The Destruction of Sennacherib": "The Assyrian came down like a wo