zainabmutairi27
zainabmutairi27 zainabmutairi27
  • 25-11-2021
  • Mathematics
contestada

Taylor buys candy at the store that costs $1.50 per candy bar.
Create a table that could represent Taylor’s cost per candy bar.
Candy
Cost
0 /0
1 /1.50
? ?
? ?
? ?

Respuesta :

enbros12n enbros12n
  • 01-12-2021

Answer:

2/ 3.00

3/4.50

4/6.00

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the substitution to 3x y=-16 5x y=-20?
If i travel 568 miles in 8 hours how many miles did i travel in one hour
What are biological proteins that lower the activation energy for chemical reactions?
Maria and jane bought a whole pizza pie. marie ate 1/5 of the pie and jane ate 1/4 of the pie. write a number sentence to find out how much is left and solve it
What is the simplest form of this expression? 2(y-1) 8
an outline map is geographically accurate true or false
How would you use density to identify an unknown substance?
your classmate often Scribbles on class walls and cut out his/her name on class furniture
You buy a tv for $125.00 and sell it for $200.00 what is the markup?
Earthquakes are caused by _____. the movement of tectonic plates the erosion of mountains the transfer of seismic waves from the seafloor to ocean water a weake