avianabarton1233
avianabarton1233 avianabarton1233
  • 24-01-2022
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 4 oranges for $1.04. How much would it cost for 11 oranges?

Respuesta :

mousycritter
mousycritter mousycritter
  • 24-01-2022

Answer:

$2.86

Step-by-step explanation:

1.04 divided by 4 is 0.26 per orange. So 0.26 times 11 is 2.86

Please give brainliest

Answer Link
buckhallwildsquadfor
buckhallwildsquadfor buckhallwildsquadfor
  • 24-01-2022

Your final and last answer will be 2.86

Answer Link

Otras preguntas

Adam drew two same size rectangles and divided them into the same number of eqal parts. He shaded 1/3 of one rectangle and 1/4 of the other rectangle. What is t
20/40 - 21/40 x 80/7 Reduce answer in lowest terms. HELP.
which of the following is a risk specific to online gaming?A. chatting with people you don't knowB. role-playingC. personal powerD. community building
What are the Buddhist teachings?
A rectangle's length is three times its width.  Let w denote the rectangle's width.  What polynomial represents the rectangle's area?
What Are the Pros and Cons of Auditory Learning?
6010 males did a survey and 59.7% choose vanilla how many choose chocolate
What does "Cherry Picking" Mean?
two erstwhile british colonies
To what extent did world war 2 effect women's daily lives?