qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 juices but you can buy 10 juices for 2.43 how much does it cost for 1 juice?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

      0.243

10  2.430

    - 20

         43

        -40

            30

           -30

               0

Answer Link

Otras preguntas

Calculate the volume of c2h2 that is collected over water at 23 ∘c by reaction of 1.53 g of cac2 if the total pressure of the gas is 755 torr . (the vapor press
A simple atwood's machine uses a massless pulley and two masses m1 and m2. starting from rest, the speed of the two masses is 7.7 m/s at the end of 4.3 s. at th
What term best defines a preventable injury? Unexpected unfair unnecessary unwelcome
The model of the atom that describes electrons scattered throughout a ball positive charge was proposed by
simplify the expression -9z-13z
Daniels fish tank holds 24 liters of water he uses 4 liter buckets to fill the tank how many buckets of water are needed to fill the tank
List three specific descriptive phrases that “show” what the torture chamber is like.
Lab - What Happens When Chemicals React? Lab Report Template Name: Date: Title of Lab: Summary of Research: Purpose/Objectives: Hypothesis: Experimental Design
How are organelles and cytoplasm passed from one generation to the next?
how has technology affected the job of a janitor/custodian?