tyytheblackbarbie tyytheblackbarbie
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $3.00 per pound. For each question

Respuesta :

s906236
s906236 s906236
  • 25-01-2022

A. 1/3 pound

B. 11/3 or 3.666666667

Answer Link
yua26 yua26
  • 25-01-2022

Answer:

uhhhh you didnt put the full question so i cant rly answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a major health issue in the United States today? A. Polio B. Rickets C. Tuberculosis OD. Obesity (Sociology)
How many miles of sodium chloride are produced when 2.9 grams of sodium iodide reacts? __ mol NaCl 2 Nal(s) + Cl2(g) = 2 NaCl(s) + l2(g) **Report your answer
Most Anti-federalists believed that farming should be the basis of the U.S. economy. What can you infer was the reason behind this belief? A. Most Anti-federali
the question is in the photo :)​
Who became the prime minister of Britain after the french and Indian war
For the past 60 years, up to his death in July of 2016, Wiesel always felt things could have ended differently for his family and the townspeople if they hadn't
The following data (in increasing order) for the attribute age: 13, 15, 16, 16, 19, 20, 20, 21, 22, 22, 25, 25, 25, 25, 30, 33, 33, 35, 35, 35, 35, 36, 40, 45,
Find the area of this parallelogram.5.2 cm =height8.4 cm =width​
NEED ASAP HELP ME Heart rate of 95 beats/minutes is an example of what kind of data? Qualitative Data Quantitative Data Subjective Data Objective Data
Renting the ice-skating rink for a birthday party costs $200 plus $4 per person. the rental costs $324 in total