madisonmcgorryidiot madisonmcgorryidiot
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

$27.30 for 42 cookies
What is it as a unit rate?

Respuesta :

baseball7dude baseball7dude
  • 25-01-2022

Answer:

0.65

Step-by-step explanation:

so what you do is you take $27.30 and divide it by 42 and that will leave you with your answer of 0.65

Answer Link
angie4faulkner
angie4faulkner angie4faulkner
  • 25-01-2022

Answer:

.65 cents

Step-by-step explanation:

27.30 divide by 42 equals .65 cents each

Answer Link

Otras preguntas

When would a cell need to use active transport instead of passive transport?
Identify a contemporary issue that indicates a breakdown of the rule of law. A. poverty B. global warming C. education system D. perjury
Which of the following functions is performed by a protein
If you are at sea level, water boils at 212 ̊ F. What is this temperature in degrees Celsius?
Find the point p on the line y=3x that is closest to the point (30,0). what is the least distance between p and (30,0)​?
I need help for biology.
HELP ASAP PLZZZZ Solve the following system of equations by linear combination: 3d – e = 7 d + e = 5 There is no solution. The solution is (2, –1
six grapefruit cost as much as a dozen of oranges.the cost of a dozen grapefruit and two dozen oranges is $12.how much does one grapefruit cost
How much kidney filtrate is reabsorbed back into the vascular system?
would cutting down nearby clusters of the ferns prevent ferns from invading patches of the forest that have just been cut for timber?