madisenraymond8241 madisenraymond8241
  • 26-01-2022
  • Mathematics
contestada

The price of peaches is $4 per pound, how many pounds of peaches can be purchased with 20?

Respuesta :

scottlinr
scottlinr scottlinr
  • 26-01-2022

Answer:

is 20 suppose to be 20 dollars?

Step-by-step explanation:

if it is the answer is 5

Answer Link
sportsprincess06
sportsprincess06 sportsprincess06
  • 26-01-2022

Answer:

5

Step-by-step explanation:

20/4 =5 so 5 pounds for 20 dollars

Answer Link

Otras preguntas

As bones grow longer and thicker they become not only strong but also heavier. How would heavier bones affect your movements
16. What two numbers both have an absolute value of 9​
If tan theta=0.6009, then theta=
An audio books club charges an initial joining fee of $20.00. The cost per audio book is $15.00. The graph shows the cost of belonging to the club as a function
which one should I go for? broncos, Packersraiders, Vikingscomment down below lol​
you measure a tub shaped as a rectangular prism to be be 3ft wide, 4 ft long, and 2.5 feet tall to the nearest half foot. What are the minimum and maximum volum
qu'est-ce que tu aimais manger quand tu etais au primaire​
at a picnic there are 7 pieces of fruit for every 4 vegetables if there are 28 pieces of of fruit how many vegetables are there?
How did the industrial Revolution influence WW1, socially, politically, militarily?
-2/3 = - 6/5x -4/9 ?