swathipodapati swathipodapati
  • 23-02-2022
  • Mathematics
contestada

Paige is sewing a tent. If the material cost $0.04 per square in, determine how much it will cost her to make the tent.

Paige is sewing a tent If the material cost 004 per square in determine how much it will cost her to make the tent class=

Respuesta :

Helpingiscaring123 Helpingiscaring123
  • 23-02-2022
It will take her 560 Dollars
Answer Link

Otras preguntas

why often lightning to coconut tree and don't lightning other high trees??
Read this excerpt from A Raisin in the Sun: BENEATHA enters. She is about twenty ... her lean, almost intellectual face has a handsomeness of its own.... Her sp
In John’s math class, 40% of students earned an A on a test. If there were 35 students in the class, how many got an A?
Cammie buys a new hockey stick at the monkey sports mega store . The price listed on the stick was $120. When she paid for the stick at the register the total c
a and b are positive integers and a−b=2. Evaluate the following: 2a/2b
What is an equation of the line that through the point (—8,—1) and is parallel to the line x— 4y= 4?
A circle centered at the origin contains the point (0,–9). Does (8, 17) also lie on the circle? Explain. No, the distance from the center to the point (8, 17) i
Entries for Issuing Bonds Thomson Co. produces and distributes semiconductors for use by computer manufacturers. Thomson issued $800,000 of 10-year, 6% bonds on
A tree in the woods increases from 10 feet to 12 feet tall in a year
PLS HELPMatch each of the verbs on the top with its definition on the bottom. Indicate your choices in the spaces provided. You may use a dictionary.(from Penn