babygirl1041 babygirl1041
  • 23-02-2022
  • Mathematics
contestada

Did I do this right? ​

Did I do this right class=

Respuesta :

jimthompson5910 jimthompson5910
  • 23-02-2022

It appears the points are in the correct locations on the grid. Your graph is almost done. You need to draw a straight line through all of the points to finish off the graph of y = 1.49x

The origin represents the idea that 0 pounds of oranges cost $0

You have the correct unit rate. It indicates the oranges cost $1.49 per pound.

Answer Link

Otras preguntas

Which option is the clearest example of internal conflict?
Read the sentence below
8y =120 find the solution to the equation
Question is in photo above (image)
Elect the phrase that best completes the sentence. Ana ____________ empezar el trabajo después de un mes. A. tiene que B. tengo que C. tenemos que D. tienen que
In what situation would you be more likely to communicate emotion through electronic means rather than in person's
which expressions are equivalent to (v^-1)^1/9
is it possible to draw a triangle with a 30 degree angle , a 45 degree angle and a 105 degree
If yah want free brisnliest please helppp and no links
Which material transmits the most visible light? A.Sunglass lens B.Mirror C.Clear glass D.Black cloth