notxlucas notxlucas
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

Padma bought 3 pounds of grapes. Each pound of grapes costs $2.75. How much money did Padma spend on grapes?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2022

Hii!

We need to multiply so

3×2.75= 8.25

So she paid $8.25

Brainliest!=

Answer Link

Otras preguntas

What can be inferred from the word "poor" in the excerpt? pitied patronized valued pampered
700,000,000+10,000,000+1,000,000+100,000+40,000+2,000+200+7 write the standard form above
Public health achievements over the past 100 years, are credited with changing the major causes of death from ________ to ________.
Which of these names can be used to describe this substance? propylbutane propane dimethylmethane
Sarah spends $5 on a coffee from Starbucks each week. Which of the following integers represents her total spending after 5 weeks? A. -$25 B. $25
Charismatic leaders ________ a. avoid personal risk b. engage in traditional behaviors that follow norms c. propose a vision of the future that is better than t
Which expression represents the phrase “twice the quotient of 50 and a sum of a number y and 8
Hispanics tend to believe that the needs of the family take priority over those of the individual. Which of the following types of cultural variations is being
Slope of -3 equation
where do we find this two cities natal and osasco​