mayroneehernandez96 mayroneehernandez96
  • 25-02-2022
  • Mathematics
contestada

A bakery sells 6 bagels for $2.64 complete the table to illustrate the unit price of a bagel

Respuesta :

hammy2007j3
hammy2007j3 hammy2007j3
  • 25-02-2022

Answer:

I don't know what type of table you are talking about but to find the unit price divide 2.64/6

Answer Link

Otras preguntas

what is 5 dived by312 for 5th
The area of a rectangle is 14m^2, and the length of the rectangle is 3m less than twice the width. what are the dimensions of the rectangle?
how to put the following in order largest to smallest 0.20.7569%
Find the total cost of three shirts at $25.99 each with a sales tax of 5.5%.
Which of the following was not a "border state" (slave state that remained in the union)? a. missouri b. kentucky c. maryland d. tennessee
Which prominent civil rights leader would have disagreed most with washington's approach to solving the problem of racial inequality in the south?
Number of ships commissioned to columbus
add and use the least common multiple as the denominator what is 4/15+ 5/6
Number of ships commissioned to columbus
Bedrooms in bolivia tend to have fewer _____ than bedrooms in the u.s