chalarcahanna chalarcahanna
  • 25-02-2022
  • Mathematics
contestada

If 5 boxes cost $35, what is the cost per box?

Respuesta :

alharithalharithgame
alharithalharithgame alharithalharithgame
  • 25-02-2022

Answer:

7 dollars for one box is the answer

Answer Link

Otras preguntas

A fossilized plant is an example of an artifact. True or False
A computer's fan rotates 2000 times in 40 seconds. Find the unit rate in rotations per second.
What is 400% simplified
Why critical thinking and skepticism are important to scientific inquiry?
is 6.7 an integer and a whole number?
A fossilized plant is an example of an artifact. True or False
I need the answer for #4
How do you solve A=1/2bh, for h
|-4b-8| |-1-b^2| 2b^3;b=-2
Which number is a factor of 10 but not a multiple of 5?