mvdzptfryc mvdzptfryc
  • 25-02-2022
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of 6 ponds of chocolate that costs $51.00

Respuesta :

godstatus15 godstatus15
  • 25-02-2022
$8.5 per peice if chocolate
Answer Link
chessplayer601
chessplayer601 chessplayer601
  • 25-02-2022

Answer:

8.5

Step-by-step explanation:

51/6=8.5

Answer Link

Otras preguntas

Vector a = 4i + 5jVector b = 3i + 6jFind the dot product.
How would a cognitive psychologist explain the clients behavior?
Which of the following components of the electron transport chain passes electrons to O2 and causing it to be reduced to H20? A. Cytochrome c oxidase B. Succi
What is the value of x?
"People with schizophrenia who experience hallucinations and delusions and speak in word salad are demonstrating Group of answer choices"
Please Help! I'm stuck!
2. Give some examples of business related professions.The examples of business related professions are2.​
Of you add 7 to 3 times the no. you will get 31 . What are the two no.
Find the volume of a sphere with a diameter of 3 cm.
4. If a person runs at 4 m/s for 2 minutes, how far will they run?