gabbyshinault gabbyshinault
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

a store had 3 packs of paper for 4.98. how much it cost if you were to buy 2 packs

Respuesta :

elizabethisgitt elizabethisgitt
  • 25-01-2017
3.32 divide 3 into 4.98 and then take 1.66 +1.66=3.32
Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-01-2017
3.32 is the correct answer. method: 4.98 divided by 3 = 1.66
1.66+1.66= 3.32
Answer Link

Otras preguntas

Which one is a function please help!!!!
A hiker at the entrance to a cave yells to produce an echo. If the time between when the hiker yells, and when they hear the echo is 0.28 s, and the speed of so
What is the main idea of the poem complaint of el rio grande
Why did large numbers of American settlers move to Texas after the Civil War? A.To escape religious persecution B. To protest Radical Reconstruction C. To parti
What was a cause of the American revolution select all that apply?
The sum of the measures of two acute angles is always greater than 90 degrees
A bag contains 8 yellow marbles and 6 blue marbles. What number of yellow marbles can you add to the bag so that the ratio of yellow to blue marbles is 2 : 1?
One angle of a parallelogram measures 125 degrees. What are the measures of the other three angles in the parallelogram?
Which best describes the figure that is represented by the following coordinaton? A(-3, 4), 8 (3, 4), (3,-2) and D(-3,-2)
A bicycle and a massive truck have a head-on collision. Which vehicle has more inertia ?