ThatStudent2311
ThatStudent2311 ThatStudent2311
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

1.) 4 quarts for $5, how much for 1 quart?

2.) 1 package of 8 hotdogs for $5.60, how much for one hotdog?

3.) 13.8 ounces for $4.14, how much for one ounce?

4.) 4 pounds for $3.08, how much for one pound?

Respuesta :

granthouston01 granthouston01
  • 25-01-2017
$0.80 for 1 quart
$1.42 for one hotdog
$3.33 for one ounce
$1.29 for one pound.
Answer Link
sophiasantiago2004
sophiasantiago2004 sophiasantiago2004
  • 25-01-2017
1.) $1.25
2.) $0.70
3.) $0.30
4.) $0.77
Answer Link

Otras preguntas

130% of the sum of 7 and a number n is equal to 91.
7b÷12=4.2 what does b equal
Willingness to take turns is one way we can express our attitudes in
Samantha is developing a new design for a nuclear reactor. Why might she want to make a detailed computer model of her design? I. to test the physical theories
what does the suez canal allow
Use vagabond in a sentence?
Life coaches use __________ to teach people life skills, relationship skills, and communication skills. A. telephone interviewing B. standardized tests C. motiv
Mark the statement if it accurately describes Portugal’s claim to Brazil. A. The explorer who claimed Brazil was following a plan to sail far to the west to f
ls 0.5 equal to 0.500
4x-2y=12 -4x-9=54 How can you order a ladder?