Jodiahbrya Jodiahbrya
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

please help me
i will up vote


Jesse paid $8.00 for a watermelon that weighed 16 pounds.

What was the price per pound for the watermelon?

A.
$0.25

B.
$0.50

C.
$2.00

D.
$14.00

Respuesta :

amanda22499
amanda22499 amanda22499
  • 25-01-2017
b.$.50 is the answer
Answer Link

Otras preguntas

i need help im really stuckkk​
Genius expert moderator help me answer this question I will mark the brainliest I give 100 points pick an interesting story that happened to you this summer. Wr
someone please help me write a good letter​
If the price of gas was on average $3.20 per gallon, and this was $1.43 cheaper than a year before, what is the percent of decrease in price? (Round to the near
find the percent of change when 25 meters change to 30 meters
Please Help ASAP!!!!!!
Find Fate in chivalry neil gaiman with quotes would be great too
Podría alguien ayudarme con eso? Gracias
vocabulary crossword - of mice and men
The image below is of the astroid curve [tex]x^{\frac{2}{3}}+y^{\frac{2}{3}}=2[/tex]. (a) Is it possible to use an integral in [tex]x[/tex] to compute the lengt