shelbyjohnson6809 shelbyjohnson6809
  • 24-03-2022
  • Mathematics
contestada

John bought a crate of floor tiles $100. the crate had 5 boxes of floor tiles. each box contained 40 floor tiles. what is the cost per box ?

Respuesta :

mathewholland25 mathewholland25
  • 24-03-2022

Answer:

20

Step-by-step explanation:

100/5=20

Answer Link

Otras preguntas

These healthcare professionals are usually limited to the types of prescriptions they can write by a set of standing orders. A. Nurse practitioners
solve this system of linear equations. separate the x- and y- with a comma 2x=-78-20y -x=-51-20y
Explain why a hydrogen atom can become either an ion or part of a molecule
Which statement best evaluates how non-toxic alternatives to pesticidal control would contribute to biodiversity?
What is the effect on the graph of the parent function f(x) = x when f(x) is replaced with f(x) - 4?
What is the solution to (x+6)(x+2)=60 X=-6 X=-4 X=4 X=12
An atlas is a collection of statistical data ranging one year. Please select the best answer from the choices provided T F
A group of 6 friends want to share 8 pears evenly. All of the pears are the same size. How many pears should each friend receive? Explain how the friends should
the moon's surface becomes hot during the long lunar day because the sun transfers heat to the moon
Qual a função dos Ovários?