Seudónimo Seudónimo
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

Which is the better deal? Explain why.
A. 5 apples for $3.20
B. 3 apples for $1.75

Respuesta :

lonelyyear lonelyyear
  • 25-01-2017
5 apples for 3.20 bc for a., youre only paying about $1.50 per apple but for b., youre paying about $1.70 per apple
Answer Link

Otras preguntas

Which of these is the adjusting entry to record $600 depreciation on equipment?
detemine the direction that this parabola open y=-2x^2+4x+1 up or down
Hypothesis: South America and Africa were once part of the same large continent. Which study would most likely be used to investigate this hypothesis?
mark had to place 1 penny in the first bag. he would place 2 pennies in the next bag, 4 pennies in the bag after that, and 8 pennies in the following bag. mark
Use the word in a sentence. ( Related to eclipse) - GIBBOUS
What transition would you most likely use when supporting a claim with evidence?
Ashton has begun the plannig process for
Prove that 3:8 is equivalent to 12:32
Which of these is an unhealthy degree of training?
Which unit of measurement is used in the metric system? Tons Kilograms Miles Gallons