cjs70 cjs70
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada


$3.36 for 16 ounces
$3.60 for 20 ounces
$4.08 for 24 ounces
$5.44 for 32 ounces

Respuesta :

rylannguyen rylannguyen
  • 25-03-2022

Answer:

.1825 per ounce

Step-by-step explanation:

find the per ounce for each equation, then find the average per ounces from the 4 equations

Answer Link

Otras preguntas

What transformation of Figure 1 results in Figure 2.? A dilation of Figure 1 results in Figure 2.
ENS RUNNING LOGhow many miles must jen run on Friday to reach her goal?​
Un guacal es un ‘bowl’. True False
1). The organelles of a eukaryotic cell have specific function. Match the cell function to the place it belongs in.2). The job of the cell membrane is to.....a
How can we easily tell that what the state of the atmosphere is?? Help.....please
When was the GI forum established?
How many kilograms are in 70 grams
According to Buddha , what is the goal of practicing Buddhism
Evaluate sin(Arcos(-9/√145))
The circle described by the equation [tex](x-3)^{2} +(y+4)^{2}=9[/tex] is translated 5 units to the left and 1 unit up. At what point is the center of the image