iveyhall47 iveyhall47
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

If laundry detergent cost $6.40 for 128 oz and $3.20 for 64 oz. Which is the better buy?

Respuesta :

tylex17 tylex17
  • 25-01-2017
its the same ammount. 3.20 +3.20 is 6.40 and 64+64 is 128
Answer Link
nichole8399
nichole8399 nichole8399
  • 25-01-2017
it's the same either way. whichever u get, u r getting the same amount. it's just double the size and price exactly.
Answer Link

Otras preguntas

What is the simplest form for the product 3/5 •25/36 is?
What is the simplest form for the product 3/5 •25/36 is?
The equation s x  2 5 can be used to estimate the speed, s, of a car in miles per hour, given the length in feet, x, of the tire marks it leaves on the ground.
what events happened beforeloyalists left boston and philadelphia?
What is the simplest form for the product 3/5 •25/36 is?
The equation s x  2 5 can be used to estimate the speed, s, of a car in miles per hour, given the length in feet, x, of the tire marks it leaves on the ground.
what is the difference between dividing 16 by 2 and finding the square root of 16
what is the difference between dividing 16 by 2 and finding the square root of 16
What is the simplest form for the product 3/5 •25/36 is?
what is the difference between dividing 16 by 2 and finding the square root of 16