jillybeans1234 jillybeans1234
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

You buy 8 boxes of pens for $25.60 what do 10boxes cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2017
10 boxes will cost 32.00$
X
Answer Link
Christsflower
Christsflower Christsflower
  • 25-01-2017

Each box costs $3.20.

Multiply that by 10.

$32.00 :)

Hope this helps.

(First, you divide the $25.60 by 8 to see what one costs).

Answer Link

Otras preguntas

The texas legislature recently passed a law that gives retailers the right to ask customers using credit or debit cards to show a photo id to prove their identi
Mi padre a preferias b preferia mirar el partido por la televisión C. preferían d preferíamos Please select the best answer from the choices provided
The Andes mountains are labeled with the number ___ on the map above. A. 1 B. 2 C. 3 D. 4
Read the selection and identify the verb that is in the incorrect command form. Select the option with the incorrect command. Sra. Sánchez, aquí hay algunas sug
what is an effective response strategy for minor injuries
Which part of the word inquistion is the suffix? A) In- B) -tion C) -quisi-
#4 and #8 please I need help
A movie theater advertises that a family of two adults, one student, and one child between the ages of 3 and 8 can attend a movie for $15. An adult ticket costs
Which of the following elements of European culture led to the Age of Exploration? A. a rigid feudal system B. a strong desire for luxury goods C. an
What is 7 hundreds x 10 in unit form