BlackFrosty
BlackFrosty BlackFrosty
  • 26-01-2017
  • Mathematics
contestada

Jake bought a 40-ounce bottle of olive oil for $4.48. He used 30% of the olive oil in two weeks.

Respuesta :

Angel1132
Angel1132 Angel1132
  • 26-01-2017
He would have used 12 bottles of oil in two weeks.
Answer Link

Otras preguntas

how does sergei react when yoni comes to the door in what, of this goldfish, would you wish?
Explain why is takes longer to hard boil an egg at high altitudes than at sea level.
Which word has its origins in Greek mythology? 1. maze, 2. maestro, 3. meddle, and 4. museum
cos 4x - cos 2x = 0 Find all solutions to the equation in the interval [0, 2ð). ð, pi/3 2pi/3 4pi/3 5pi/3, 0?
what is the solution for the proportion? 8/4 = 11/m A. m= 3 B. m = 5.5 C. m = 7 D. m = 22
identify four ways lawmakers can keep in touch with voters' opinions
What is the estimate of 27,865
What is the greatest number of obtuse angles a triangle can contain?
In the decimal number .675, the 7 holds what place value? a. ten thousandths b. hundredths c. thousandths d. tenths
Which statement is true about the difference 2 square root of 7 − square root of 28?