Seudónimo Seudónimo
  • 26-01-2017
  • Mathematics
contestada

IF YOU NEED THE OPTIONS JUST ASK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Arnie buys 2 25pounds of red grapes for $1.95 per pound. He buys 2 25pounds of green grapes for $2.20 per pound. Which expression can be used to determine the total cost, in dollars, of the grapes Arnie buys?

Respuesta :

RandomUnicorn
RandomUnicorn RandomUnicorn
  • 26-01-2017
Is it 225 or 2.25 lbs of grapes?
Answer Link

Otras preguntas

Complete this graphic organizer by identifying three reasons for voyages of exploration and three effects that resulted from the exploration
in longitudinal waves in a spring, the parts where the coils are close together are called
Need help ASAP 50 points ?!!!
Which of the following conditions is not caused by a virus?
help me please. Rounding questions.
where is grakula live
What type of clause or phrase is italicized in the sentence below? The fishing having become so poor, we packed up camp and moved to another lake. O noun clause
Solve for t: t + 7 = 21 A: t= 28 B: t= 14 C: t= -28 D: t= -14
Which of the following is used to talk about emotions? A. Preterit tense B. Imperfect tense C. Neither
PLEASE HELP ITS MATH THANK YOUUUU HURRY