aislyngrebe aislyngrebe
  • 23-04-2022
  • Mathematics
contestada

madi sells 23oz cans of jelly beans for 63 cents and 15oz cans for 45 cents. assume that the price varies linearly with the number of ounces.

Respuesta :

maddisons2008 maddisons2008
  • 23-04-2022
7373 siege 683 an end 77) 7 Hbe due 78738 7
Answer Link

Otras preguntas

How is formal prose more complex than informal speech
The sum of all the ages of three persons is 100 years. What will be the sum of their ages after 5 years?
Las autoridades quieren que el gobierno __________ más fuentes de empleo. A. cree B. crea C. crear D. crees
Patricia pays $1.19 each to download songs to her MP3 player,if n is the number of downloaded songs, which equation represents the cost C in dollars? a.C=1.19nB
What is not a result of defrostation
If 10.00 mL of a 0.250 M NaCI solution is diluted to 500.00 mL, what is the concentration of the diluted solution
Ravi bought a desk on sale for $544. This price was 15% less than the original price. What was the original price?
The cost of 2 3/4m of cloth is Rs. 432 1/2. Find the cost of clothes per metre.
Which hormone dramatically affects physical appearance?
How long is the term of a federal judge in a constitutional court? A. two years B. four years C. six years D. lifetime