rwhaley742 rwhaley742
  • 25-04-2022
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $1.19 per pound. What is the cost of 2.16 pounds of strawberries?

PLEASEEE HELPPPP

Respuesta :

jsimpson11000 jsimpson11000
  • 25-04-2022

Answer:

$ 2.57

Step-by-step explanation:

1.19 $/pound  * 2.16 pound =

Answer Link

Otras preguntas

This poem is "first they came" and I need help with answering the questions on the bottom. Please and thank you.
Ca3(po4)2 h2so4 → caso4 h3po4 balance this reaction if necessary. a. balanced b. 1, 3, 3, 2 c. 1, 2, 3, 3 d. 3, 2, 1, 3
The greatest number of thunderstorms occur in the _____.
I don't know how to do this. Can someone help me please?
Why the greater the depth, the greater the pressure?
What indian tribe did custer fight against at little big horn?
On a number line, point S has coordinate -5.4 and point T has coordinates 2.5. Which expressions represent the distance between point S and point T? Choose all
1) which of these illustrates the relationship between chimpanzees and humans? a. chimps and humans share a common ancestor from long ago. b. chimps evolved i
What is the occupation of mike Schmidt ?
Antonio watches 2/3 of a movie at home and then decides to finish watching it later. If he already has watched 2 hours of the movie, how long is it?