zaidoo zaidoo
  • 26-04-2022
  • Mathematics
contestada

it cost 60$ to for 4 apples how much would 60 apples cost

Respuesta :

Mala388
Mala388 Mala388
  • 26-04-2022

Answer:

$900

Step-by-step explanation:

60/4 = 15

60 x 15 = 900

Answer Link
tpandazhit13 tpandazhit13
  • 26-04-2022

Answer:

900

Step-by-step explanation:

900 it's not that hard 60/4 15x60

Answer Link

Otras preguntas

Which two days will Jack work half of his salary if: Monday he gets $36 Tuesday he gets $60 Wednesday he gets $72 Thursday he gets $48 and Friday he gets $24.
brainlest!!!!!!!!! please help me all the choices are the same please help thx!!!!!
Jessica appears to have several personalities. Sometimes she is herself, sometimes she's a woman of 80 who can't walk, and sometimes she is eight. Jessica appea
A student adds 200.0g of C7H6O3 to an excess of C4H6O3, this produces C9H8O4 and C2H4O2. Calculate the percent yield if 231 g of aspirin (C9H8O4) is produced in
midsummer night's dream climax Plz help
Need help with this math problem
What could the equation of these two lines be? ​
What is the role of con entrated sulfuric acid in Molisch Regeants test
The alternative dispute resolution process whereby a neutral third-party oversees a bargaining process between opposing parties, helping them identify issues of
Sophia works in a clothing store and earns $40 per day. She earns an extra $5 for each outfit she sells. If Sophia wants to earn at least $70 per day, which ine