stephanyduron25
stephanyduron25
23-05-2022
Mathematics
contestada
It's a 7th grade math problem
Respuesta :
Polarporium
Polarporium
23-05-2022
Answer:
1296 cm²
Step-by-step explanation:
36² = 1296 cm²
H
O
P
E
T
H
I
S
H
E
L
P
S
A
N
D
H
A
V
E
A
N
I
C
E
D
A
Y
<
3
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
What’s the answer I really need help?
A 9-pound bag of apples costs $8.28. What is the unit price?
All data collected in a study are referred to as the _____.
what is another meaning for boredom
John Q. Adams gave a speech on July 4, 1821 about U.S. accomplishments. What did John Q. Adams believe had been accomplished? the ability for every person to vo
30) Choose the correct diagram of the sentence using the patterns discussed in this Lesson. Elated with his victory, Adam raised his hands and jumped for joy.
Richards Toy store is having a store-closing sale. All items are given a universal discount rate. The table below shows the price for a variety of items:
What is a mixed economy?
Area of rectangle with a length of 4 units and width of 13
Read the sentence from the article. The loans are becoming increasingly popular. The word increasing means “growing.” What does increasingly mean? A. slowly