rayb1es
rayb1es rayb1es
  • 24-05-2022
  • Mathematics
contestada

please help quickly im confused :(

please help quickly im confused class=

Respuesta :

justastren
justastren justastren
  • 24-05-2022

Answer:

The correct answer is C. $1.50

Step-by-step explanation:

Hope this helps:) Goodluck!

If any more questions please contact me under this post if needed:)

Answer Link

Otras preguntas

Kate, a member of the sorority at quantasia state university, argues that ai machines will become intent on domination of the human race as soon as they realize
Read the passage. More than 30 million acres of tropical rain forest are destroyed each year. An area as small as 1,000 acres of primary rain forest contains as
Which of the following sentences is written in passive language? A. Maggie sent a package to Roberto B. The president's speech was his best ever C. All of the c
Sugar dissolving in hot tea is an example of which characteristic property?
A box of 21 holiday cards sells for $3.99. What is the unit price per card?
Witch religion has the most followers world wide
Which statement best describes a secant of a circle?
According to a recent survey, the salaries of assistant professors have a mean of $41,750 and a standard deviation of $7000 . assuming that the salaries of assi
How many grams of CuSO4 would be needed to make 150 mL of 0.300 M CuSO4 solution?
Add each pair of monomials and match it to the correct sum. Tiles -15u3 + 5u3 10u3 + (-5u3) 10u3 + 5u3 5u3 + (-10u3)