kopanoemc kopanoemc
  • 25-05-2022
  • Mathematics
contestada

If 8 packets of fudge cost R 30,80 what will the price of 14 packets be?​

Respuesta :

brandymyork21 brandymyork21
  • 25-05-2022

Answer:

53.90

Step-by-step explanation:

30.80/8=3.85 (price per pack)

3.85 x 14 = 53.90

Answer Link

Otras preguntas

What is the first step in finding the inverse of a function? a. solve for x b. exchange x for y c. identify the domain d. identify the range
(04.02) Only answer if you know, don’t want to report anyone. Escoge la mejor respuesta. Select the best answer. El subjuntivo se usa para expresar ________. e
The sides of square ABCD .. (photo provided)
‼️‼️help would be appreciated
The sides of square ABCD .. (photo provided)
What is the main idea of Taizong’s argument?Weapons and armor are a country's tools of violence. A warlike country, however huge and safe it may be, will end up
What is the meant by the following statement the cell membrane is said to be "fluid"?
Are all middle ear infections from poor performance of eustachian
3x-6/x-2 Show your answer!!
What type of electromagnetic radiation does chandra collect?