jvayahshort jvayahshort
  • 22-07-2022
  • Mathematics
contestada

$274 for 40 hours of work as a unit rate

Respuesta :

suspho9
suspho9 suspho9
  • 22-07-2022

Answer:

6.85 units per hour

Step-by-step explanation:

$274 for 40 hours of work as a unit rate

in practice you look for the hourly wage, you find it by dividing the wages divided by the working hours

274 : 40 = 6.85 units per hour

Answer Link

Otras preguntas

what is .574 as a fraction
What was an effect of the Black Plague on families?
how to find an equation of line parallel to a line?
use of force to move an object over a distance
what goes into 33 and 55
As used in the passage, what does amplified most likely mean? A. increased B. airborne C. received D. electronic
In the word "claustrophobic" phob is the (5 points) root. suffix. prefix. affix.
(2/3n)+8=(1/2n)+2 i need to solve this math problem
put in order in decreasing order: 2.46,6.464,4.574,5.6,4.47,464.5747
y=3x-5 3y-12x=-6 Substitution method