jakejenkins09574
jakejenkins09574 jakejenkins09574
  • 23-08-2022
  • Mathematics
contestada

Write an equation and solve the problem. Submit the answer.



Darryl bought nine candy bars for a total of $54. How much did each candy bar cost?

Respuesta :

StephenJosephMathew StephenJosephMathew
  • 23-08-2022

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

HELLPPPPPPPPPPP PLEASE
How can I use the word cliche in a sentence.
On the Celsius temperature scale, how many degrees are between the freezing and boiling points of water?
Consider the following theme: “It is important to differentiate between imagination and reality.” Is this theme universal? Why or why not?
how do you solve this
Public opinion has been shown to influence judges’ decisions. one study found that supreme court decisions matched up well with public opinion polls __________
double my number add four subtract my number and subtract three
Which statement best describes a reason for developing unhealthy eating habits? Multiple family members exercise three days a week. The costs associated with
Which phrases in this information about Medicare prescription drug coverage are noun phrases?
Which of the following suffixes can be added to a verb to turn it into a noun: a. -ion, b. -ness, c. -it's, or d. -ent