hsgehehehheheh hsgehehehheheh
  • 24-08-2022
  • Mathematics
contestada

A company orders 12 boxed lunches from a deli for $107.40. If each boxed lunch costs the same amount, how much do 25 boxed lunches cost?

Respuesta :

eshaljavedmalik6 eshaljavedmalik6
  • 24-08-2022

Answer:

$223.75

Step-by-step explanation:

107.40 ÷ 12 = $8.95

1 box = $8.95

8.95 × 25 = $223.75

Answer Link

Otras preguntas

what is the step by step method to -45/9+-7x-1?
Help me with this please
Help me please :((((
A figurine on a shelf is being recreated on paper. The figurine is 16 in tall and 4 in wide. The figure on the paper is 4 in tall. How wide is it on paper?HURRY
1. Write nine million, seven thousand, three hundred and eight in digits.
Which of the following would be appropriate to put in a professional portfolio? pictures of past design projects original sketches samples of pieces you have cr
What is the differences between the language you speak at home and the languages you use with friends, teachers, employers, and so on
You add lemonade powder to a glass of water and let it sit without stirring. What will you see if you come back to the glass after a few hours?
what does bibloket mean?
The temperature of a silver bar rises by 10°C when it absorbs 1.23kJ of energy by heat. The mass of the bar is 525g. Determine the specific heat of silver.​