YorUwU
YorUwU YorUwU
  • 21-09-2022
  • Mathematics
contestada

pls help. ;0 This is for iready.

pls help 0 This is for iready class=

Respuesta :

datducdo3
datducdo3 datducdo3
  • 21-09-2022

Answer:

10.6 ounces

Step-by-step explanation:

1. Divide the total spent by the cost per ounce to get number of ounces bought.

2.65 ÷ 0.25 = 10.6 ounces

Answer Link

Otras preguntas

Business math pls help
Which of the following can occur after a rock is weathered? It forms metamorphic rock.It melts and forms igneous rock.The sediment can form magma.It gets compac
What do cells need to complete aerobic cellular respiration
What voltage is needed to pass a current of 0.5A through a 5k Ω resistor? Show your solution plzzzzzzzz i need helppppp:)))))
In a government that supports totalitarianism, they are likely to be be led by a dictator. *True or false
ikd what the answer is.
What can you infer about particle's size?
pls help me idk how to do this​
what is the product of 2.17 and 1.5
(photography) 3. What rules does Johansson follow in his photography?