isaacjaden208 isaacjaden208
  • 22-10-2022
  • Mathematics
contestada

PLEASE DO IT ASAP
What is the value of the expression?
0.3(1/4 - 1) + 0.35

-0.575
-0.125
0.125
1.4
1.925

Respuesta :

Otras preguntas

is 2.67034165508… rational or unrational?
Penny sells knitted scarves for $12 each. The cost of the supplies to make each scarf is x dollars. How much profit will Penny make if she sells y scarves? A.
What type of background influences culture? Ethnic Philosophical Genetic Artistic
difference between insulin resistance and insulin sensitivity? with source and thank ​
Recursos Literarios del poema "Canción Amarga" de Julia de Burgos. Nada turba mi ser, pero estoy triste. Algo lento de sombra me golpea, aunque casi detrás d
A grocery store buys organic apples for $0.75 per apple. The store marks up the cost of each apple by 23%. How much will each apple cost at the store?
What factor led civilization to develop a division of labor?
Why is computer called information processing machine....?​
The bacteria in a petri dish doubles every hour. If there are 3 present, how many will there be in 15 hours?
pls help me wirh this