KleinB443015 KleinB443015
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

Three pencils are on sale for $0.45 at this rate what is the cost per pencil

Respuesta :

IvionaC319620 IvionaC319620
  • 25-10-2022

1) Gathering the data

3 pencils ----------- $0.45

Answer Link

Otras preguntas

Anyone know how to do this? Look at picture
Find the total price including 7percent tax on a $9.79 purchase
Write y=2x^2+8x+5 in vertex form. Please
Would there be a problem or a major event in a horror story?
I need help on this question please help?
Hey there this is Japanese What is the meaning of :1) sugoi2) takai
Omg i'm confuse 7(x+4) =9(x -2)
What role do media, such as virtual worlds, play in shaping gender stereotypes?
4x-5y=20 find the slope
Find the total price including 7percent tax on a $9.79 purchase