rize4203 rize4203
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

At the Candy Corner, one

pound of candy costs $6. 49. How

much would it cost if Joey

bought. 79 pounds of candy?

Respuesta :

liv8781
liv8781 liv8781
  • 22-11-2022
$512.71 one pound = $6.49 so you have to do 6.49 x 79
Answer Link

Otras preguntas

Which feature is not found in all cells?
List at least 3 risks your company will face , and explain how you will manage those risks
Help me please !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
In what area of the would did the US gain influence as a result of the Spanish-America war?
TAKING TEST NEED HELP What is one of the major problems caused by a high national debt? Question 10 options: A)It prevents the federal government from balanc
The Federal Reserve System controls the size of the A) tax supply. B) money supply. C) demand supply. D) production supply.
How many miles of MgCI2 are there in 339g of compound?
1. What’s the relationship between VO2max and cardiorespiratory exercise?
why was the declaration of independece such a radical document
And may we not hope that the daughters of america will imitate the example of the spartan and roman matrons in the day of their glory, who taught their children