kimmyreyes1
kimmyreyes1 kimmyreyes1
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

Green grapes are on sale for $2.50 a pound.How much will 9 pounds cost?

Respuesta :

christyteaaa
christyteaaa christyteaaa
  • 23-02-2017
$22.50 because you multiply 9 by 2.50
Hope this helps ❤
Answer Link
Decela6 Decela6
  • 23-02-2017
I did $2.50 x 9 = $22.5
Answer Link

Otras preguntas

OMG HELP ASAP AND BRAINLIEST!!! The Borges family is having a reunion. Look at the arrival schedule below and complete the sentences telling what time everyone
Solve for w. 30 = –6w + 12
Simplify. m√p + n√p - √p A. (m + n - 1)√p B. (m - n - 1)√p C. (m - n + 1)√p Please help asap!!!!!
Find the exact length of the third side. 5
Some designer suggest that speech recognition should be used in tale phone menu system. This will allow users to interact with the system by speaking instead of
someone help me, it’s due in tomorrow but still answer if you do get here in time :)
At which city did the seismic waves arrive first? a. Los Angeles b. Chicago c. Miami For which city was there the longest time between the arrival of P waves
One serving of Chads favorite cereal contains 1 1/4 ounces. How many servings are in a 15 1/3 ounce box
Duty free shops in airports and in international boats sell merchandise that can be brought into the country without which of the following? Restrictions on qu
I dont really know lots of mexican style foods, and I have to know what are 5 kinds of Bebidas? If you know this please answer it would help me out alot thanks!