tank20 tank20
  • 24-02-2017
  • Mathematics
contestada

how much would 180 pens cost if bought in boxes of 12 each box costing $5.80

Respuesta :

fantasybreeze7
fantasybreeze7 fantasybreeze7
  • 24-02-2017
It would cost 87 dollars. I did 180/12 the multiples that by 5.80.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-02-2017
 12 each box costing $5.80
 180 pens cost .............?

180 x 5.80 / 12 = $87

answer: 
180 pens cost $87
Answer Link

Otras preguntas

Austin invested $11,000 in an account paying an interest rate of 5.7% compoundedquarterly. Assuming no deposits or withdrawals are made, how much money, to then
how to find a line that is parrallel to y=4 and passes through (-3,1)
Are the terms 10 & 20 like terms?
Martin Brothers Moving rents moving vans by the hour. The company charges a flat fee of $17.99, plus an additional $19.99 per hour. One customer pays $57.97 for
Using 0.082 as your R value, what mass of NaN3 is required to produce 10L of N2 gas, at 273K and 1.5atm. Show all your work completely.Use the following formula
which function has an inverse that is also a function horizontal line test
Question 8 (1 point)Write the slope-intercept form of the equation3x+6y=12MathMLXBlank 1:
if the ratio of similarity of the figures above is 2/3, then what is the ratio of the areas of the two figures?
A manufacturer knows that their items have a normally distributed length, with a mean of 8.4 inches, and standard deviation of 1.4 inches.If one item is chosen
Identify any congruent figure in the coordinate plane