Ch0imseleea8n Ch0imseleea8n
  • 25-02-2017
  • Physics
contestada

Caleb bought 6 packs of pencils for $12 .how much will he pay for 9 packs of pencils

Respuesta :

Evellyn099 Evellyn099
  • 25-02-2017
$18, because $12 dollars divided by 6 packs of pencils= 2, so each pack was $2, 9 times 2 dollars is $18... hope this helps.!
Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-02-2017
you will pay 18$ . hope this helps!!
Answer Link

Otras preguntas

The output voltage from a precision 12 V power supply, monitored at intervals over a period of time, produced the following readings: V_{1} = 12.001V V_{2} = 11
erpetual Inventory Using Weighted Average Beginning inventory, purchases, and sales for WCS12 are as follows: Oct. 1 Inventory 330 units at $12 13 Sale 20
What’s the difference between simple interest and compound interest?
Question two The time it takes an international telephone operator to place an overseas phone call is normally distributed with mean 45 seconds and standard de
What does the author mean when he states that Japan is a U.S. "client-state?" The U.S. provides military and economic protection to Japan. The U.S. oversees the
European imperialism in Asia and africa
What is EssayGoat.com?
Sediment is an important component of Answer Input: Spelling counts but capitalization doesn't
In paragraph 12, the author states that Ben was a valued worker and a trusted one." What textual evidence in paragraphs 7-11 supports this statement? Highlight
Describe el accidente que tuvoNela cuando era niña