Zayislit Zayislit
  • 25-02-2017
  • Mathematics
contestada

It costs 3.99 for 25 fl.oz. of detergent or 6.99 for 90fl. oz.which is a better buy

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-02-2017
.1596 vs .0776

The better buy is the 90fl detergent
Answer Link

Otras preguntas

how can i solve this 4(3x-1)=3+8x-11
(-x∧4 + 13x∧5 + 6x³) + (6x³ + 5x∧5 + 7x∧4) Help please!
multiply by 2, add 1. first term: 4
Arrange the numbers in decreasing order, 8.508, 8.58, 7.5, 7.058
The map shows the location of a mall, library, and school in a city: Sarah traveled from the school to the mall and then from the mall to the library. Bret trav
What is the answer to r+3=2?
Jerome has to walk 6 3/8 blocks to school every morning. Express this distance in decimal form. A. 6.25 blocks B. 6.625 blocks C. 6.58 blocks D. 6.375 b
Which value is a solution of the equation 5 - 4x = -3?
How do you identify the opposite in the absolute value of a rational number
4a+6(a+8) Simplify the expression