se1meganswimber se1meganswimber
  • 26-02-2017
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells snacks by weight. a six -ounce bag of mixed peanuts costs $3.60. predict the cost of two -ounce bag.

Respuesta :

jonesa2k16
jonesa2k16 jonesa2k16
  • 02-03-2017
A two ounce bag would cost $1.20
Answer Link

Otras preguntas

how can i explain that i am useing multiplication to solve the proportion
Which of the following ratios is not equivalent to 9:12? 12/16 32/48 3/4 15/20
Plants make glucose by a chemical process called: a. photosynthesis b. chlorophyll c. glucolysis d.glucosynthesis
What are the four major components of a will? A. proposal, directives, power of attorney, trusts B. statement, clauses, executor, amendments C. principle, condi
Four vehicles are traveling on the same road. Which vehicle most likely has the greatest. Kinetic energy?
Let u = 14. What is the value of 4u?
The pollen produced by a gymnosperm is formed in the female cone. True or false?
Movement of the Earth's crust along plate boundaries produces _________. Question 4 options: a) fronts b) tides c) hurricanes d) earthquakes
What is 2x-5y+15=0 written in slope-intercept form
The Fatimids were (what kind of) Muslims? Shi'ite or Sunni ones ~ 10pts