Seudónimo Seudónimo
  • 26-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg spends $0.45 on an eraser and $0.30 on a pen.How much money does Greg spend?

Respuesta :

sjian sjian
  • 26-02-2017
Greg spends $0.75 dollars or 75 cents
Answer Link
Аноним Аноним
  • 26-02-2017
add 0.45 and 0.30 together

45 + 30 = 75

So, Greg spent $0.75
Answer Link

Otras preguntas

I NEED HELP PLSSSSS I HVA ENO TIME LEFT
Don is listening to his colleague Roxanne complain that she has not received a pay raise in more than three years. Roxanne asks Don what she should do about it.
Find the 66th term in the following arithmetic sequence : -92, -85, -78, -71, .
What is the range of temperature in Arkansas in 1995
To interpret a speaker’s message, be aware of _____ clues. negative fact and opinion positive verbal and nonverbal
Chad invested 840 if he earned 20 on his investment how much interest did he earn
Which of the following statements is TRUE about body composition? A. Body composition is the percentage of fat to lean body mass. B. Body composition is a mea
Hakeem buys a two-gallon bottle of juice for $25.60. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce? 1 gallon = 4 quarts 1 quart = 2 pints 1 pin
meaning of complement in set theory
PLEASE PLEASE HELP FASSTT