alexmarrufo04
alexmarrufo04 alexmarrufo04
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

Anthony is buying a 9-ounce jar of peanut butter that costs $3.29. Which expression can he use to find the price per ounce?

Respuesta :

bohotness
bohotness bohotness
  • 22-03-2017
i think form reading this your going to need to add or divded i need more informtaion to understand your question
Answer Link

Otras preguntas

Read the quotation from "To My Dear Loving Husband." "I prize thy love more than whole mines of gold, Or all the riches that the East doth hold." These lines co
The reaction between nitric oxide (NO) and oxygen to form nitrogen dioxide (NO2) is a key step in photochemical smog formation: 2NO(g) + O2(g) → 2NO2(g) How man
convert 1.24 miles to feet
Can anyone explain how Mexico became independent from Spain. I don't need all of the details just a short summary/explanation. Thank You!
In reponse to the hormone cholecystokinin, the pancreas secretes a fluid ________ a. rich in enzymes b. rich in HCL c. rich in bile d. rich in mucus e. rich in
what is 3 x 14 x 7 (2+7) divided by 2
Please help me step by step thanks
Gimn Sphere, a content development firm, rents a small building and moves its marketing team there to make room for new content developers. The new building is
Why did the Federalists believe that the Constitution would prevent the national government from gaining too much power? A) It required the approval of 9 of
Express the frequency in inverse seconds. n=4-->n=3. Can you please tell me what formulas to use, because I have like 6 more of these to do and I can't figur