Seudónimo Seudónimo
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $.97 per pound Michael bought $15.52 worth of raisins how many pounds of raisins did you buy

Respuesta :

cupcakesorinkles14
cupcakesorinkles14 cupcakesorinkles14
  • 22-03-2017
You would divide 0.97 / 15.52 = 0.0625 pounds 
Answer Link

Otras preguntas

3. The only real predictable thing about a drug and how an individual will respond to a drug is​
how much does a Aero space engineer makes in USA Maximum?​
what is the value of 4/10+3/100?
2 ( 4 x + 4 ) + 6 ( 2 x + 6 ) + 4 = 20 x + 48 solving for x
-42 + (-17) can u please include the steps:)
What is 2 1/2 * -1/-4
Nine more than the quotient of two and a number 2. Translate to an equation
Which is a positive effect of social media on peer relationships?
Factor completely 49x2 − 9.
Find the value of m.