pyperisme
pyperisme pyperisme
  • 24-04-2017
  • Mathematics
contestada

Lucy bought some shrubs to plant in a garden.Eaxh shrub cost $9.If lucy spent $216bin all, how many shrubs did she buy
I need help

Respuesta :

abby06 abby06
  • 24-04-2017
24 shrubs because you would do 216 divided by 9
Answer Link

Otras preguntas

Can i get some help ?:
Help me as soon as possible <3​
Pls help i neeed to get my grade up badly
do aquatic animals living underwater can hear the sound produced outside the surface if water​
I need some help with this question. It says: expand and simplify 5(x + 7) + 3(x - 2)
Why is it important to review all pages of this document carefully? What should Anna do if she finds an error?
The author uses the gas station attendants warning to create tension by foreshadowing that.
what are the fundamental factor for local level vocation?list them and explain three of them​
Which word is a synonym of covert? HELP ME PLZ!!!
The area of a circle is equal to 1 dm2. Find the radius of the circle.